FOTOTEST.CZ
modelingový server aneb praktická příručka pro modely a modelky


» otázky & odpovědi   » slovníček   » praktické rady   » mám šanci ?
» užitečné odkazy   » o tomto serveru


Zde se dozvíte základní informace o tomto serveru, např. stručný návod k použití, nakolik se lze spolehnout na informace zde uvedené, co je a co není náplní tohoto serveru.Co je cílem serveru FOTOTEST.CZ ?

Cílem modelingového serveru FOTOTEST.CZ je poskytovat souhrn praktických informací modelům, modelkám a lidem, kteří se o modeling zajímají. Důraz je na informace jak správně začít a zorientovat se v modelingu, jak se vyhnout zbytečným chybám, které často pro začínající modely a modelky znamenají vyhozené peníze, ztracený čas a/nebo promarněnou kariéru.

Server FOTOTEST.CZ prosazuje názor, že informovanost, připravenost na kritické momenty, které mohou nastat, schopnost samostatně přemýšlet a vytvořit si svůj názor je ta nejlepší prevence před negativními jevy, které někdy modeling provázejí, tj. prevence před některými jednotlivci a agenturami, kteří zneužívají nezkušenosti zájemců o modeling a snaží se využívat ke svému prospěchu jejich důvěřivost a nadšení.


Jak používat server FOTOTEST.CZ ?

Texty serveru FOTOTEST.CZ jsou strukturovány do tří rovin:
  • základní - hlavní informace, jsou psány "normálním" písmem
    doporučujeme přečíst všem, kteří chtějí základní informace o modelingu

  • důležité - to nejpodstatnější, je psáno v bodech nebo jako zvýrazněná informace "tučným" písmem
    pro ty, kteří mají málo času;) psáno tak, aby čtení jen takto zvýrazněných informací dávalo smysl (je třeba rozlišovat "tučné" písmo od "tučné kursívy", kterou jsou označeny odkazy v textu)

  • rozšiřující - doplňující informace, jsou psány "malým" písmem, většinou ve formě poznámek k hlavním textům
    doporučujeme přečíst zvídavým, kteří chtějí více pochopit význam, souvislosti nebo odůvodnění uváděných informací a doporučení

V sekci otázky & odpovědi doporučujeme nejdříve pročíst seznam otázek na začátku stránky a pak číst jen odpovědi, které vás nejvíce zajímají. To samé se týká sekce slovníček modelingových termínů.

Výjimkou je odpověď na úvodní otázku Jak se stát modelem, jak se stát modelkou?, kterou velmi doporučujeme přečíst všem nováčkům ve světě modelingu. K ostatním odpovědím se můžete vrátit, kdykoliv pro vás budou aktuální.


Jak se lze na informace zde uvedené spolehnout ?

Obsah serveru Fototest.cz je tvořen převážně zkušenostmi modelů a modelek, tedy v podstatě těmi nejkompetentnějšími na tuto problematiku. Tyto zkušenosti mimojiné říkají, že se nevyplácí komukoliv slepě důvěřovat (ani lidem či institucím, kteří se tváří, že to s námi myslí dobře). Jistější je spoléhat se na vlastní rozum, tj. sbírat informace z více nezávislých zdrojů, porovnávat je, pak si vytvořit vlastní názor.

Proto zdánlivě paradoxně přímo doporučujeme ověřit si (např. nejlépe u nějakého zkušenějšího modela či modelky), na kolik odpovídají informace uváděné na Fototest.cz realitě. A to ať už máte z jakéhokoliv důvodu pochybnosti či nedůvěru anebo naopak v případě přehnané důvěřivosti z cvičných důvodů, protože pro úspěch v modelingu je nutné neustále sledovat dění kolem sebe a neustále si doplňovat a ověřovat informace*.

*Ověřovat je nutné jak positivní informace, které někoho chválí, tak negativní informace, které vypovídají o něčem špatném či nekalém, jejichž rozšiřování může být třeba jen nečestným konkurenčním bojem nebo vyřizováním osobních sporů. Proto se nespokojujte s obecným hodnocením co nebo kdo je dobrý či špatný, ale vždy se ptejte na konkrétní příklady, co konkrétně je nebo bylo dobře či špatně, abyste si to mohli ověřit a sami posoudit.

V každém případě o kvalitách obsahu serveru Fototest.cz něco vypovídá skutečnost, že dle průzkumu srovnávající podobně zaměřené stránky je Fototest.cz zřejmě nejcitovanější server v oblasti modelingu, tj. texty tvořící obsah serveru Fototest.cz byly převzaty nebo byly použity na mnoha stránkách věnujících se modelingu a focení, některé texty původně ze serveru Fototest.cz dokonce na Internetu již "zlidověly". Současně se Fototest.cz může pochlubit tím, že je hodnocen jako jeden z nejlepších zdrojů základních informací o modelingu ze strany modelů a představitelů skutečně kvalitních modelingových agentur, zkrátka lidí znalých problematiky. Nevěříte? Ověřte si to;)


Jak server FOTOTEST.CZ funguje ?

S cílem dosáhnout maximální korektnosti, FOTOTEST.CZ doporučuje, co si dle dostupných informací zaslouží doporučení, a v obecné formě upozorňuje na risika a vyskytující se nekalosti, protože agentury (dobré i špatné) vznikají a zanikají, lidé (dobří i špatní) přicházejí a odcházejí, ale v podstatě se opakují stále tytéž situace a pokud o nich začínající model(ka) předem ví, je na ně lépe připraven(a), může je pak lépe zvládnout a např. nenalétnout pochybné nabídce, vybrat si optimální modelingovou agenturu nebo nepodepsat kvůli své neznalosti nevýhodnou smlouvu.


Co je náplní serveru FOTOTEST.CZ ?

Většina informací na tomto serveru jsou zkušenosti modelů a modelek doplněné o další užitečné informace z oblasti modelingu, na kterých shodne většina lidí působících v oblasti modelingu. Jinými slovy informační část serveru FOTOTEST.CZ funguje převážně na principu "modelové a modelky sobě".

Server FOTOTEST.CZ je utvářen především díky zkušenostem (ať už dobrým či špatným) modelů a modelek a dalších lidí v oblasti modelingu. Zkušenosti různých lidí se mohou i podstatně lišit, proto pokud máte jakékoliv návrhy na vylepšení nebo doplnění těchto stránek, ale i pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu tohoto serveru (např. máte jiný názor nebo s něčím nesouhlasíte), napište nám o tom, pomáháte tím nejen druhým, ale vlastně i sami sobě.


Co FOTOTEST.CZ není ?

Projekt FOTOTEST.CZ není modelingová agentura, ani není cílem tuto roli plnit.www.fototest.cz
www.fototest.cz

 
Praktické rady

Casting - 20 vteřin, které rozhodnou o vašem úspěchu »
Nepromarňujte zbytečně příležitosti aneb proč je důležité se na casting správně připravit »

Jak poznat kvalitní a solidní modelingovou agenturu? »
Stručná odpověď v 6 bodech s následným podrobnějším vysvětlením »

Jak se stát modelem, jak se stát modelkou? »
Stručná "nalejvárna" pro úplné nováčky na úvod do světa modelingu »

sponsor projektu
FOTOTEST.CZ je

www.fototest.cz
www.fotostudio.cz

UPOZORNĚNÍ: Všechny informace, názory, hodnocení, rady a doporučení zde uvedené nebo pocházející z tohoto serveru representují jeden (resp. několik) z mnoha možných pohledů či zkušeností v modelingu a v žádném případě za ně nijak neručíme. Neodpovídáme za obsah stránek, na které směřují odkazy zde umístěné, neručíme ani neodpovídáme za chování a jednání agentur a fotografů ani neručíme za správnost, přesnost a aktuálnost informací zde uvedených.


COPYRIGHT: Texty zde uvedené je možno používat k nekomerčním i komerčním účelům za podmínky, že u každého použití textu (nebo citování či použití jakékoliv jeho části) bude zřetelně uvedeno, že původní text pochází z FOTOTEST.CZ. V zájmu posílení dobrých vztahů doporučujeme dát nám o každém použití textu vědět.

Poznámka: Texty uvedené na tomto serveru byly vytvořené, napsané a/nebo sestaveny pro server FOTOTEST.CZ (pokud není u textu uvedeno jinak). Je potěšující, že texty z tohoto serveru putují po Internetu a nacházejí místo na jiných serverech nebo tiskovinách. Avšak pokud se někde vyskytují texty z tohoto serveru (ať už se jedná o celé články nebo jejich části v originální nebo pozměněné podobě), aniž by bylo uvedeno, že "text pochází ze serveru FOTOTEST.CZ" (nebo něco v podobném významu), znamená to, že ten, kdo je použil, (vědomě či nevědomě) nectí zákon a právo, ale hlavně přitom nedodržuje pravidla elementární lidské slušnosti, která velí při použití cizího textu uvést zdroj (tj. nepřisvojovat si slova někoho jiného a respektovat autorství). O takových stránkách a jejich vlastnících a o jejich solidnosti si udělejte obrázek sami.


aktualisováno 17.8.2016
© 2000-2016 FOTOTEST.CZ