FOTOTEST.CZ
modelingový server aneb praktická příručka pro modely a modelky


» otázky & odpovědi   » slovníček   » praktické rady   » mám šanci ?
» užitečné odkazy   » o tomto serveru


Jak se stát modelem, jak se stát modelkou ?

Níže najdete stručnou "nalejvárnu" pro úplné nováčky na úvod do světa modelingu zde »



Jak poznat kvalitní a solidní modelingovou agenturu ?

Stručná odpověď v 6 bodech s následným podrobnějším vysvětlením zde »



Casting - 20 vteřin, které rozhodnou o vašem úspěchu

Nepromarňujte zbytečně příležitosti aneb proč je důležité se na casting správně připravit? Dozvíte se zde »






Jak se stát modelem, jak se stát modelkou?

Stručná "nalejvárna" pro úplné nováčky na úvod do světa modelingu:
 • Posuďte sebekriticky, jestli byste na to mohli mít.
  Co se týká tváře, nemusíte být typičtí krasavci a krásky, naopak žádoucí jsou tzv. zajímavé typy. Pokud ale nesplňujete standardní požadavky (zejména výška a postava), zkuste buď castingové agentury nebo raději něco jiného.

 • Seberte odvahu a navštivte kvalitní modelingovou agenturu.
  Viz jak poznám kvalitní agenturu? níže. Nejlépe několik kvalitních agentur (pro srovnání). K tomu nepotřebujete žádné prostředníky (např. různé agenty či scouty / skauty), ani doporučení odborníků (např. fotografů).

 • V kvalitní modelingové agentuře poznají i bez profesionálních fotek, jestli na to máte.
  Platit za focení fototestů a presentačních fotek u profesionálního fotografa před vstupem do agentury je většinou vyhazování peněz (nebo drahý koníček).

 • Za přijetí do modelingové agentury neplaťte žádné poplatky.
  Zejména neplaťte různé "registrační poplatky" nebo za tzv. "školy modelingu". Takovéto poplatky se ve skutečně kvalitních modelingových agenturách nevyskytují. V nekvalitních vám zase neseženou dostatek slušně placené práce.

 • Nikdy nepodepisujte nic, co jste si dobře nepročetli.
  Zejména smlouvu s agenturou nepodepisujte na místě, vemte si ji před podpisem domů (pokud to agentura nedovolí, nepodepisujte a nepřistupujte na sebelákavější nabídku). Smlouvu si doma velmi důkladně přečtěte, prokonsultujte s rodiči, známými, ideálně s právníkem. Pokud je pro vás smlouva nevýhodná, žádejte změnu nebo ji nepodepisujte.

 • Vždy si vše ověřujte z více zdrojů (např. od jiných modelů, na Internetu).
  Nevěřte všemu, co vám kdo napovídá nebo co se kde dočtete, ať to působí sebevěrohodněji, ať jde o sebevětšího experta.

 • Zejména před výjezdem do zahraničí pamatujte na to, že i platná smlouva může být v určitých situacích jen cár papíru, který vám nepomůže.
  Proto si znovu a znovu vše důkladně prověřujte a jistěte se. Nenechte se oslnit lákavými nabídkami, vždy přemýšlejte a chovejte se rozumně a opatrně.

 • Buďte cílevědomí, nenechte se odradit počátečními neúspěchy, nezdary a jedním nebo dvěma odmítnutími, uspět v modelingu chce hodně úsilí, vytrvalosti i štěstí.
  Současně si stanovte hranice, kam až jste ochotní jít, co jste ochotní vidině úspěchu či peněz obětovat.



Podrobnější informace naleznete v odpovědích na typické otázky začínajících modelů a modelek »




www.fototest.cz
www.fototest.cz




 
Praktické rady

Casting - 20 vteřin, které rozhodnou o vašem úspěchu »
Nepromarňujte zbytečně příležitosti aneb proč je důležité se na casting správně připravit »

Jak poznat kvalitní a solidní modelingovou agenturu? »
Stručná odpověď v 6 bodech s následným podrobnějším vysvětlením »

Jak se stát modelem, jak se stát modelkou? »
Stručná "nalejvárna" pro úplné nováčky na úvod do světa modelingu »





sponsor projektu
FOTOTEST.CZ je

www.fototest.cz
www.fotostudio.cz





UPOZORNĚNÍ: Všechny informace, názory, hodnocení, rady a doporučení zde uvedené nebo pocházející z tohoto serveru representují jeden (resp. několik) z mnoha možných pohledů či zkušeností v modelingu a v žádném případě za ně nijak neručíme. Neodpovídáme za obsah stránek, na které směřují odkazy zde umístěné, neručíme ani neodpovídáme za chování a jednání agentur a fotografů ani neručíme za správnost, přesnost a aktuálnost informací zde uvedených.


COPYRIGHT: Texty zde uvedené je možno používat k nekomerčním i komerčním účelům za podmínky, že u každého použití textu (nebo citování či použití jakékoliv jeho části) bude zřetelně uvedeno, že původní text pochází z FOTOTEST.CZ. V zájmu posílení dobrých vztahů doporučujeme dát nám o každém použití textu vědět.

Poznámka: Texty uvedené na tomto serveru byly vytvořené, napsané a/nebo sestaveny pro server FOTOTEST.CZ (pokud není u textu uvedeno jinak). Je potěšující, že texty z tohoto serveru putují po Internetu a nacházejí místo na jiných serverech nebo tiskovinách. Avšak pokud se někde vyskytují texty z tohoto serveru (ať už se jedná o celé články nebo jejich části v originální nebo pozměněné podobě), aniž by bylo uvedeno, že "text pochází ze serveru FOTOTEST.CZ" (nebo něco v podobném významu), znamená to, že ten, kdo je použil, (vědomě či nevědomě) nectí zákon a právo, ale hlavně přitom nedodržuje pravidla elementární lidské slušnosti, která velí při použití cizího textu uvést zdroj (tj. nepřisvojovat si slova někoho jiného a respektovat autorství). O takových stránkách a jejich vlastnících a o jejich solidnosti si udělejte obrázek sami.


aktualisováno 17.8.2016
© 2000-2016 FOTOTEST.CZ